Pastaiga
ir citādāka. Tā ir cilvēka ķermenim un prātam draudzīga, viegla konsultāciju forma. Tā nevar aizstāt klasiko psihoterapiju, bet var to papildināt.
Pastaiga labi der arī kā atsevišķa, vienreizēja, problēmrisināšanas metode- konsultācija.
Pastaiga stabilizē garastāvokli, stimulē prieka hormona, endorfīna, izdalīšanos. Tas nav tik grūti kā atnākt uz kabinetu. Pastaiga noņem spriedzi un satraukumu. Pastaiga saudzē dvēseli.
"12 minūšu pastaigu var salīdzināt ar Prozaka tabletes ieņemšanu", saka Hārvardas Medicīnas skolas psihiatrijas profesors. Pastaiga uzlabo arī cilvēka mentālo stāvokli, padarot to skaidrāku, kā to pierāda psihiatrijas profesores Sūzanas Ratejas pētījumi. Tā palielina proteīna BDNF līmeni, kas pamatā ir jaunu neironu veidošanās hipokampā, tādējādi uzlabojot atmiņas darbību.
2007. gadā tika veikt pētījums ar 34 Virdžīnijas Universitātes studentiem. Viņus ar smagām somām uz muguras aizveda kalnos un, pirms uzkāpšanas kādā ļoti stāvā kalnā, tika jautāts, cik, viņuprāt, augsts ir kalns. Tie studenti, kas stāvēja nomaļus, vieni, kalna augstumu minēja lielāku nekā tie, kas bija sastājušies bariņā. Ja vienkopus bija sapulcējušies labi draugi, tad viņi, savukārt, kalnu redzēja kā vēl zemāku.
Ja to attiecina uz broblēmām, tad nelielu grūtību pārvarēšana, kā vējš, mitrums, karstums un fiziska slodze kopā ar uzticamu ceļabiedru, dod papildus pievienoto vērtību psihoterapijas procesam, jo atšķirībā no kabineta darba, terapijas procesā slodze ir visam ķermenim. Un kā zināms, arī pati Daba dziedē, klusums, ūdens čalas, vēja šalkoņa, - viss, ko dod Mātes Dabas klēpis nāk palīgā, gan sargā, gan iedvesmo, lai cilvēka iekšējie procesi varētu risināties pēc iespējas dabiskāk un harmoniskāk. Un, protams, paša psihoterapeita mērķtieīgi būvētās psihoetrapeitiskās attiecības. Tas viss kopā dod klientam iespēju labāk, mierīgāk un harmoniskāk risināt savus jautājumus.
Pastaigas šobrīd iespējamas pa 2 maršrutiem:
Jelgavā;
1. Pils salas taka gar upi līdz Driksas ietekai Lielupē.
2. Apkārt Ozolnieku ezeram.
Rīgā:
Gar Daugavmalu (11. Novembra krastmalu)
Svarīgi ņemt vērā laikapstākļus un ģerbties pēc iespējas ērti, ņemot vērā pārgājiena ģērbšanās principus (rudens/ziemas periodā apģerbs, kas aiztur vēju, mitrumu, aukstumu, ērti pārgājiena apavi).
Klusuma prakses dabā